Video Çekim Kursu Ankara

Video Prodüksiyon Kursu

Video prodüksiyonunda bu profesyonel sertifika ve eğitim kursu ile görüntüleri ve sesi nasıl doğru şekilde yakalayacağınızı öğrenin ve usta bir film yapımcısı olun.

Medya ve Grafik Kursu olarak, gelecek vadeden film yapımcılarını ve oyuncuları film profesyonelleri olmaları için eğitiyor. Bu, çoğu endüstrinin en iyi film festivallerinde yer alan, yılda 30’a kadar prodüksiyonda yer alan öğrencileri içeren yoğun uygulamalı bir müfredat aracılığıyla gerçekleştirilir.

Video Çekim Kursu Ankara

Birçok ulusal film akademisinden veya büyük özel film okullarından farklı olarak, Medya ve Grafik Okulu küçük boyutuyla karakterizedir. Bu, eğitim ve film yapım deneyimine özel bir yakınlık katar, öğretmenler ve genç film yapımcıları ile yakın iş ilişkilerini teşvik eder ve film yapım tesislerine kolay erişim sağlar.

 

Videography Dersine Genel Bakış

  • Görüntü yakalama ve reklamlar, belgeseller ve filmler gibi farklı video türlerine daha derinlemesine bakma ile ilgili teknikler
  • Hikaye anlatmanın önemi ve senaryo yazma da dahil olmak üzere video aracılığıyla vizyonunuzu nasıl canlandıracağınız
  • Gelişmiş aydınlatma teknikleri ve sesin etkili bir şekilde nasıl yakalanacağı
  • En iyi sonuçları elde etmek için hangi ekipmana ihtiyacınız olacak ve bunları nasıl kullanacaksınız?
  • Post prodüksiyonda her şeyi bir araya getirme sanatı

 

Video Çekim Teknikler Kursu Ankara

Video Prodüksiyon Kurs İçeriği:

Videoya Başlama

Video ekipmanı ve nasıl yuvarlanacağınız hakkında her şeyi öğrenin. Bu video düzenleme sınıfı ayrıca, herhangi bir türde çekim yaparken izlemeniz gereken en önemli kuralları ve ipuçlarını da verecektir.

Video Nasıl Çalışır?

Görüntüler gerçekte nasıl yakalanır? Hangi FPS’yi kullanmalısınız? Ve hangi çözünürlük? Bu derste bu konular hakkında her şeyi öğrenin.

Profesyonel video Çekimleri Ankara

Lensler

Lensler, kameranız aracılığıyla dünyaya bakış açınızdır. Doğru olanı seçmek harika çekimler yapmanıza yardımcı olacaktır. Bu video düzenleme ve prodüksiyon sınıfında onlar hakkında her şeyi öğrenin.

 

Kompozisyon ve Hareket

Kompozisyon, izleyicinin ilgisini çekmek için konularınızın çerçeve içine yerleştirilmesiyle ilgilidir. Harekete geçmek, hikayelerinizi anlatmanıza yardımcı olacaktır. Her ikisini de anlamak, yaratıcı yeteneklerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

 

Renk

Renk bir iletişimcidir. Doğru kullanmak, izleyicinin mesajınızı anlamasına yardımcı olacaktır. Görsel ortamda hikaye anlatımının bir parçasıdır. Bu derste size nasıl yardımcı olabileceğini keşfedin.

Hareket ve Derinlik

Videoda hareketi nasıl yakaladığımız, sahnenin nasıl hissettirmesini istediğimizi değiştirebilir. Daha fazla eylem ekleyebilir veya işleri yavaşlatabilir. Alan derinliği, izleyicilerin dikkatini istediğiniz yere yönlendirecektir. Bu video düzenleme ve prodüksiyonda film yapımında bu iki temel unsuru nasıl kullanacağınızı öğrenin.

 

ISO ve Düşük Işıkta Çekim

İç mekanda veya gece çekim yapmak, her düzeydeki film yapımcısı için zorlu bir iştir. ISO, kameranın karanlıkta ‘görmesine’ yardımcı olacak, ancak kendi zorlukları da yok değil. Bu derste ustalaşın.

 

Sesin Önemi

Sesin herhangi bir video için ne kadar önemli olduğu küçümsenemez. Vokal yakalama, müzik veya efekt ekleme, bunların tümü izleyicilerin deneyimine katkıda bulunur. Çekim sırasında doğru yapmak, daha sonra birçok kalp ağrısından kurtaracak!

Bir Anlatı Oluşturma

Teknik ve yaratıcı becerilerinizle artık çekim yapmaya ve hikayenizi anlatmaya başlayabilirsiniz. Ne tür bir çekim yapmak isterseniz isteyin, temelde bir hikaye anlatmaya ve bir anlatı oluşturmaya çalışıyorsunuz. Başarılı projeleri nasıl planlayacağınızı ve hazırlayacağınızı öğrenin.

 

Hepsini bir araya koy

Şimdi tüm bu işler yapıldıktan sonra, her şeyi bir araya getirmeye başlamanın zamanı geldi. Bu video düzenleme sınıfında düzenleme sanatını ve profesyonellerin en sevdiğiniz filmleri oluşturmak için kullandığı programları keşfedin.