Video Animation

Video animasyonu ve hareketli grafikler nedir?

En sevdiğiniz videolardan bazılarını tekrar düşünün. Onlar hakkında ne sevdin?

Bizim gibiyseniz, bu sadece bir şey değil. Hikayeden grafiklere kadar videonun her bir parçası mükemmel bir şekilde birbirine uyuyor. Özel bir şey yaratmak için birlikte çalışarak birbirlerini tamamlarlar.

Ankara Motion Graphic ve AnimasyonHareketli grafikler animasyondur, ancak ana bileşeni metindir. Esasen, animasyonlu grafik tasarım.

Hareketli grafikler sahneye ilk girdiğinden beri, bunlar ve tam animasyon arasındaki çizgi hakkında bir tartışma oldu. Hitchcock’s Psycho’nun açılış jeneriği, ses, hareket ve grafik tasarımın evliliğinin son derece iyi bir şekilde bir araya geldiği hareketli grafiklerin erken bir örneğidir.

Hareketli grafikler, izleyiciyle iletişim kurmanın ve hikayeye derinlik katmanın bir yoludur. Müzik ve etkili kopya ile birlikte bize bir mesaj verebilirler. Bunları reklamlar, filmler için başlık dizileri, [açıklayıcı](Basitçe söylemek gerekirse, hareketli grafikler ana bileşen olarak metin içeren animasyonlardır.) videolar oluşturmak ve bilgi paylaşmak için kullanırız. Şablonlarımızın çoğu, mesajınızı iletmenize yardımcı olmak için hareketli grafikler kullanır.

Yayın kanalı La Effe, markalarını yenilemek istiyordu, bu onları diğer SKY kanallarından ayıracak bir şeydi. Nerdo Creative Studio tarafından yapılan yeni tasarım, grafik tasarım tarihinden özenle seçilmiş, tipografiye güçlü bir vurgu yaparak, üst düzey sanat dergisi benzeri stillerin bir karışımıdır. Her gün televizyonda böyle bir şey görmediğinizi söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz.

Ankara After Effects Motion Graphic ve Animasyon

HBO’nun True Detective ana başlık dizisi, kısıtlı tipografi ile karıştırılmış iyi düşünülmüş görsellerin harika bir örneğidir. Kasvetli manzaralar, karakterlerin iç yaşamlarını yansıtır ve hikayeyi gösterir – zarar görmüş insanların zehirli bir bataklığı. Yaratıcı Yönetmen Patrick Clair, The Art of the Title’daki bir röportajda, “hikaye her zaman tasarım sürecimizin en temel parçasıdır” diyerek hikayenin tasarım süreci için ne kadar önemli olduğunu anlattı.


Bir kavramı açıklamak

Hareketli Grafikler, güçlü bir açıklayıcı video oluşturmak için mükemmeldir. ITFT, noktalarını göstermek ve blok zincirini eylem halinde göstermek için hareketli grafikler kullanır. Bir konsepti desteklemenin etkili bir yoludur çünkü izleyicinin onu bir sunumun yapamayacağı şekilde görselleştirmesine yardımcı olabilir.

Bir dahaki sefere açıklayıcı bir video oluşturduğunuzda, bir noktayı desteklemek veya izleyicinin paylaştığınız bilgileri farklı bir şekilde görmesine yardımcı olmak için hareketli grafikler kullanabilirsiniz.


bir hikaye anlatmak

Bu video, tüm bir müzik videosunu oluşturmak için hareketli grafikleri kullanabileceğinizi kanıtlıyor! Grafiklerin kendisi, diğer müzik videolarının yaptığı gibi şarkıyı tamamlayan ayrı bir hikaye anlatıyor.

Hareketli grafiklerin kullanılabileceği farklı bağlamları vurgulayan ilginç bir konsept. Bunları bir reklam oluşturmak veya hatta bir kısa film yapmak için kullanabilirsiniz.


Bir ürün videosu paylaşın

Ürün videoları, ürününüzü müşterilerin önüne çıkarmanın ve satışları artırmanın harika bir yolu olabilir. Hareketli grafikler, tam animasyondan daha ucuz olan eğlenceli, eğlenceli ve ilgi çekici ürün videoları oluşturmanıza yardımcı olabilir ve Lavit’in bu videosu gibi masaya biraz farklı bir şey getirebilir.

 


Hareketli grafik şablonları

Hareketli grafiklerin oldukça büyük hayranlarıyız. Ücretsiz şablonlarımızın tam listesine buradan göz atabilirsiniz, ancak bugün favorilerimizden bazılarını paylaşmak istiyoruz.

şablon hareketli grafikleri kısa videolarla birleştirir. Bir açılış sayfası, YouTube kanalınız veya ana sayfanız için açıklayıcı bir video oluşturmak istiyorsanız, başlamak için harika bir yerdir. Farklı medyanın birleşimi, izleyiciyi baştan sona meşgul edecektir.