Youtube Kanalı

İlgi çekici içeriğe sahip profesyonel görünümlü bir Youtube kanalının, işinizi daha önce kullanılmayan bir kitleye göstermenin harika bir yolu olabileceği inkar edilemez. İnsanlar, bir şarkıya para harcamadan önce gerçekten beğendiklerinden emin olmak ister ve YouTube, müzik keşfi için en popüler çevrimiçi araçtır. Bu blog boyunca, sanatçıların izleyicilerini nasıl büyütebilecekleri ve video akış platformundan finansal olarak nasıl yararlanabilecekleri konusunda tavsiyeler vereceğiz.

Hepimiz oradaydık, saatlerce dikkatlice önerilen YouTube içeriğini izledik ve ne kadar zaman geçtiğini fark etmedik – çok geç olana kadar. Şimdi, müziğinizi keşfetmek ve özel bir hayran olmak için bekleyen YouTuber sayısını hayal edin.

Ankara Magazin

 

YouTube’da kitlenizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Kitlenizi oluşturmak, sıkı çalışma, dikkatli planlama, organizasyon ve yaratıcılıktan kaynaklanır. YouTube takipçi sayınızı artırmanın denemeye değer birkaç olası yolu:

içerik

 • Aboneleri artırmak ana öncelik olmalıdır. Hedef kitlenizin ilgisini çeken en kaliteli içeriği oluşturarak, zor işlerin çoğu zaten tamamlanmış olur.
  Viral bir video aradığınız şey değil. Bunun yerine, kitlenizi tutarlı bir şekilde oluşturmak istiyorsunuz.
 • Sosyal medyadaki varlığınız gibi, marka imajınızın da güçlü ve tutarlı olduğundan emin olun. Bu nedenle, sesinize uyan tutarlı yazı tipleri, logolar, renkler, ayarlar vb. kullanın.
 • Kitlenizin yayınlarınızın ritmine alışması ve hayatlarının bir parçası olması için sık sık bir şeyler yayınlayın. Fazla mesai, bir video yayınını bekleyecekler ve olmadığında kaçıracaklar.
 • Hootsuite marka ekibinde kıdemli metin yazarı ve içerik stratejisti olan James Mulvey’e göre, iyi bir amaç haftada 1 video ve ayda dört videodur.
 • “Videonuzun ilk sekiz saniyesinin en önemli olduğunu bulduk” diyerek devam ediyor. Bu yüzden müziği hemen çalın. Doğrudan en iyi içeriğe gidin veya insanları yanıt almaya zorlayan ilgi çekici bir görüntüyle başlayın.
 • Önerilen/İlgili videolar – bu özellikten en iyi şekilde yararlanmak için videolarınızı ve profilinizi etiketlerken ayrıntılı olduğunuzdan emin olun.

Promote

 • Videolarınızı tanıtmaktan korkmayın. Bunları sosyal medyada BİRÇOK kez yayınlayın ve insanlardan gidip onları izlemelerini isteyin. Videoyu paylaşmalarını ve arkadaşlarından onu takip etmelerini isteyin.
 • Sayfanızı Facebook gruplarında tanıtın.
 • Tanıtımınızı videoların sonunda yapın. Başlangıçta onlara satmaya çalışırsanız, insanlar hızla uzaklaşacaktır.