3D Max Kursu Ankara

Ankara Autodesk 3ds Max Eğitim Kursları – Sınıf ve Canlı Çevrimiçi
Ankara’daki 3ds Max kurslarımız, başlangıç seviyesinden ileri düzey 3D tasarım profesyonellerine kadar her seviyeye uygun olacaktır.

Kızılay Akay Caddesinde bulunan eğitim merkezimizde Sertifikalı programlanmış sınıf seçenekleriyle modelleme ve panoramalar için bu güçlü 3D araçtan en iyi şekilde yararlanın. Kurslar gereksinimlerinize göre uyarlanabilir.

Esnek ve sezgisel özelliklere sahip bu grafik tasarım yazılımı, 3D oluşturma ve animasyon araçları ve özellikleri için tercih ediliyor ve bu da onu oyun geliştirme, film ve TV, mühendislik, mimari ve ürün prototipleme alanlarındakiler için sıkı bir favori haline getiriyor. Senaryoları simüle etmenize olanak tanıyan yüksek çözünürlüklü detaylandırma ve animasyon sunar.Anahtar ayrıntılar

3D modeller, işlenmiş görüntüler, animasyonlar ve oyunlar oluşturmak için temel becerileri öğreten yeni başlayanlar için 3ds Max eğitim kursu.

Autodesk 3ds Max, çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Mimarlar, iç mimarlar ve mühendisler, kapsamlı 3D modeller ve görselleştirmeler üretmek için 3ds Max’i kullanıyor. Oyun, film ve televizyon endüstrileri, çarpıcı 3D animasyonlar üretmek için uygulamayı kullanıyor.

3ds Max Essentials kursumuz, 3ds Max’in arkasındaki temel işlevleri, özellikleri ve ilkeleri ve uygulamayı etkili bir şekilde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz temel teori ve teknikleri öğretir. Şunları nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz:

 • Sahneleri yapılandırın ve oluşturun.
 • 3B geometri oluşturun ve düzenleyin.
 • Gerçekçilik için aydınlatma ve malzemeleri anlayın ve uygulayın.
 • Masaüstü animasyonları oluşturun.

Kurs, ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayanı belirlemenize yardımcı olmak için ART, Arnold, V-Ray ve mental ray dahil olmak üzere 3ds Max ile kullanılan en popüler oluşturuculara bakan bir oturum içerir.


Yüz yüzemi yoksa çevrimiçi

Derslerimiz tercihe göre yüz yüze veya online olabilir.


Kim katılmalı?

Bu kurs, aşağıdakiler dahil tüm sektörlerden yeni 3ds Max kullanıcıları için idealdir:

 • Mimarlar, iç mimarlar ve mühendisler.
 • Oyun geliştiricileri.
 • Film ve video içeriği üreten sanatçılar ve animatörler.

Mümkün olduğunda, delegeler sektörleriyle ilgili alıştırmalar yaparlar.


Bu 3ds Max eğitim kursunda kapsanan temel konular şunları içerir

 • Kullanıcı arayüzü
 • Dosya G/Ç
 • Başlarken
 • Dönüştürme Araçları
 • Nesneleri Değiştirme
 • 3D Geometri ile Modelleme
 • Spline’lardan modelleme
 • Malzemeler
 • Haritaları Kullanma
 • Eşleme Koordinatları
 • kameralar
 • Işıklar
 • Gelişmiş Aydınlatma
 • Animasyon Temelleri
 • işleme


Önkoşullar

Katılımcılar, bilgisayar donanımı ve yazılımı hakkında temel bir anlayış gerekli olmasına rağmen, yalnızca çok genel bir 3D ve kavramları bilgisi gerektirir. Diğer dijital medya paketleri hakkında bilgi sahibi olmak bir avantajdır ancak zorunluluk değildir.


Faydalar

Bir üretim ortamında nasıl çalışılacağını öğrenecek, 3DS Max’in mekaniğini anlayacak, çeşitli teknikler kullanarak 3B modeller oluşturabilecek, modellerinizi dokulamak için malzemelerle çalışacak, bir sahneyi nasıl aydınlatacağınızı anlayacak, oluşturabileceksiniz. animasyonlar, sahne sahneleme, sinematografiyi anlama ve post prodüksiyonda kullanım için çıktı oluşturmayı öğrenin.


 


-Paydaşlara tasarım amacını gösteren sanal ortamlar oluşturma becerisini anlama ve uygulama.
– Oluşturma motoru teknolojisi: eğitmen, Vray RT Oluşturma Motoru ile Vray Next işlevi arasındaki farkları açıklayacaktır
– Aydınlatma ve çevre: Ortamın pozlamayı nasıl etkilediğini ve gerçekçi görüntü oluşturmak için aydınlatmanın nasıl yönetildiğini ve kontrol edildiğini öğreneceğiz.
– Küresel aydınlatma: Sahnedeki nesnelerden yayılan ışığı takip eden her bir işleme algoritmasının süreci ve yansıyan ışığın gerçekçi bir şekilde nasıl aydınlatıldığı araştırılacaktır.


Bu kursun sonunda, paydaşlara tasarım amacını gösteren sanal ortamlar oluşturma becerisini anlama ve uygulama becerisine sahip olmalısınız. Oluşturma motoru teknolojisini kullanabilmelisiniz, eğitmen Vray RT Rendering Engine ve Vray arasındaki farkları açıklayacaktır. Kurs boyunca sonraki işlevsellik. Aydınlatma ve çevre hakkında ve ortamın pozlamayı nasıl etkilediğini ve gerçekçi görüntü oluşturmak için aydınlatmanın nasıl yönetildiğini ve kontrol edildiğini öğreneceksiniz. Son olarak, sahnedeki nesnelerden yayılan ışığı takip eden her bir işleme algoritması süreci olan Global aydınlatma hakkında bilgi edineceksiniz. ve yansıyan ışığın gerçekçi bir şekilde nasıl aydınlattığı araştırılacaktır.


3ds Max, tasarım görselleştirme, animasyon ve görsel efektler için eksiksiz bir güçlü 3D kamera özellikleri paketi sunar. Bu kurs, kamera donanımı, animasyon ve hareket bulanıklığı ve alan derinliği gibi özel efektlerdeki temel konuları kapsar. 3D bilgisayar animasyonu araçlarını kullanarak canlı aksiyon sinematografisinin ilkelerini uygulayacaksınız. Yol boyunca, sanal sinematografide hem teknik hem de estetik en iyi uygulamaları öğreneceksiniz. Bu teknikler, kamera animasyon sürecini düzene sokarak zamandan ve emekten tasarruf sağlar. Bu kursun amacı, 3ds Max kamera araçlarından daha hızlı ve kolay bir şekilde profesyonel sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaktır.


Mimari render projeleriniz gerçekçilik ve dramada bir sonraki sıçramaya hazırsa, bu kurs tam size göre. Belki zaten 3ds Max + Vray’de iyi bir arch viz bilginiz var, ya da belki daha önceki kurslarımdan birini aldınız, ancak daha gelişmiş teknikler, araçlar ve iş akışları almaya hazır olduğunuzu biliyor musunuz?

Bu kurs, Vray görüntülerinizi temelden mükemmele taşımak için ihtiyacınız olan araçları size tanıtacaktır.

Kurs, indirilmek üzere sağlanan temel bir modelle başlayacaktır. Oradan eğitmen, ileri teknikler ve araçlar kullanarak çok daha ilginç ve dramatik hale getirme sürecinde size rehberlik edecektir.

Öğrenciler geçecek:

Gelişmiş Modelleme Konuları

Gelişmiş Aydınlatma İş Akışları

Gelişmiş Malzeme Oluşturma

Gelişmiş Kamera Ayarları ve Kompozisyon – Bulanıklık, Atmosfer vb.

Gelişmiş V-Ray Render Ayarları (V-Ray Sonraki ve altı)

Photoshop’ta Gelişmiş Kompozisyon

Eğitmen ayrıca önceki kurslarda tartışılmayan yeni profesyonel araçları da tanıtacaktır. Bunlar aşağıdakileri içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir:

Quixel Megascan’lar

Orman Paketi PRO / Lite

Madde Tasarımcısı

Quixel Karıştırıcı

Madde Malzemeler

PBR malzemeleri

ve dahası…

Profesyoneller gibi çalışmaya ve çarpıcı mimari çizimler yapmaya hazırsanız şimdi katılın.

Sınıfta görüşürüz!


3ds MAX çevrimiçi eğitim kursunu tamamlayan öğrenciler, Medya ve Grafik’ten bir eğitim sertifikası alacaklardır.