Lookbook Hazırlama

Lookbook nedir?

Lookbook, modayla başlayan ancak tasarımcılar ve fotoğrafçılar için de uygulamaları olan bir tasarım koleksiyonudur. Bir görünüm kitabı esasen, sık sık değişiklik ve güncellemelerle günlük tarzında biçimlendirilen ve güncellenen bir portföydür.

Lookbook Ankara

Lookbook nedir? Bir Lookbook, bir moda tasarımcısının koleksiyonlarını yakalayan bir resim koleksiyonudur. Bu, potansiyel alıcılara kıyafetlerin nasıl göründüğünü görme yeteneği verir. Bu nedenle “lookbook” adı. Markaların ve tasarımcıların koleksiyonlarını butiklere ve mağazalara götürmesi bir zorunluluktur.

Profesyonel fotoğrafçılık, Lookbook için bir zorunluluktur. Her ürün fotoğrafı, işlevselliğini gösterecek veya potansiyel müşteriye hitap edecek şekilde modellenmelidir. Örneğin, bir giyim görünüm kitabı, giysi parçasının uyumunu, dokusunu ve faydalarını tek bir görüntüde kolayca ortaya koyabilmelidir. İstenilen etkiyi yaratmak için profesyonel fotoğrafçılar tarafından kullanılan aydınlatma ve fotoğraf ekipmanı gerekli olacaktır. Cep telefonu fotoğrafları muhtemelen bir arama defteri için kesmeyecektir.

Tasarımcılar için, bir görünüm kitabı, bir tasarımcının hayatında baştan sona geliştikçe veya günde bir blog yazarken projeleri sergilemenin harika bir yolu olabilir.

Lookbook Tasarimi Ankara

Fotoğrafçılar için bir görünüm kitabı, çeşitli stilleri sergileyebilir veya yaratıcı kaslarınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Genel olarak, bir görünüm kitabı, zaman içindeki tasarım değişikliklerinin bir koleksiyonudur. Basılı veya dijital olarak bu koleksiyon için sağlam bir platforma sahip olmak, çalışmalarınızı başkalarına ve hatta potansiyel müşterilere sergilemenize yardımcı olabilir.

Lookbook’lar yazdırılabilir veya PDF kitaplar, sunum desteleri veya slaytlar veya web siteleri olabilir. Biçim gerçekten ihtiyaçlarınıza ve hedef kitlenize bağlıdır. Bazıları birden çok formatta bir arama kitabı seçebilir.

Lookbook Hazirlamasi Ankara

Bir Lookbook’ta Bulunması Gereken 5 Şey

Bir görünüm kitabı oluşturmaya gelince, geleneksel bir portföyde yapacağınız aynı temel öğelerin çoğunu ekleyin. Her görünüm kitabı aşağıdaki öğeleri içermelidir:

  1. Yüksek kaliteli görüntüler (veya video)
  2. Projelerin tanımları ve onları özel yapan şeyler; tarihler veya kısa bir tarih içeren zaman içinde bir evrim gösteren projeler için
  3. Lookbook’un gösterdiği kişinin biyografisi
  4. Görünüm kitabının ne için olduğuna dair net örnekler ve açıklamalar
  5. İletişim bilgileri ve iş için uygunsanız

fashion-lookbook