Animasyon & Video Edit


Girişimciler genellikle mükemmel ürünü geliştirmeye yüreklerini ve ruhlarını koyarlar. Ancak en iyi ürünler bile iyi pazarlanmadıkça başarılı olamazlar. Çevrimiçi dünya, çeşitli ürün ve hizmetleri pazarlamak için basit ve etkili yollar açtı. Hedef kitlenizin dikkatini çekmenin günümüzde en etkili yollarından biri işletmeniz için iyi animasyon videolar.

Bu videolar, şirketiniz veya ürününüz hakkındaki önemli noktaları basit ve etkili bir şekilde vurgulamaya yardımcı olur. Amacınız bir ürün satmak, bir konsepti veya bir fikri büyük bir kalabalığa açıklamaksa, animasyonlu videolar hedef kitlenizin ilgisini çekmenin ve söylediklerinizle ilgilenmesini sağlamanın kesin bir yoludur.

Kısacası, kişi işini büyütmek istiyorsa şu denklemi hatırlayabilir:

Eğlence + Katılım = Satış


1. Rekabette öne çıkmanıza yardımcı olun

Dijital pazarlama giderek daha rekabetçi bir pazara dönüşüyor ve işletmenizin rekabette öne çıkması önemlidir. Animasyonlu bir video, sizi yaratıcı, yenilikçi ve fütürist bir şirket olarak kurduğu için sizi rakiplerinizden kolayca ayırabilir.


2. Dönüşüm Oranlarını Artırın

Animasyonlar sadece müşterilerinizin ilgisini çekmez; ayrıca onlara gerçekten satın alma yapmaları için ilham verir ve işletmenizin karı maksimize etmesine yardımcı olur. İstatistikler, açılış sayfanıza animasyonlu bir video eklemenin dönüşüm oranınızı %80 oranında artırabileceğini gösteriyor.

İster giysi ister kitap satmaya çalışıyor olun, ürününüz ne kadar ciddi veya kaygısız olursa olsun, herhangi bir ürün animasyonlu bir video aracılığıyla pazarlanabilir.


3. Müşterilerinizle etkileşim kurun

Günümüzde tüketiciler, günlük olarak çevrimiçi video içeriğiyle etkileşime giriyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, tüm çevrimiçi aktivite sürelerinin üçte birinin video izleyerek geçtiği ortaya çıktı. Bu nedenle, müşterilerinizin katılımını sağlamak, dijital pazarlamanın rekabetçi dünyasında her zaman önemlidir ve satış yapmanın ilk adımı olarak kabul edilebilir.

Bu nedenle, müşterinizle etkili bir şekilde etkileşim kurmanız için size mümkün olan en iyi şansı veren içeriği kullanmanız gerekir. Hareketli videolar, temel bilgileri dikkat çekici ve ilginç bir şekilde sunmanın bir yolunu sağladığından potansiyel müşterilerle etkileşim kurmanın mükemmel bir yoludur.


4. SEO'yu İyileştiriyor

Tıpkı insanlar gibi Google da animasyonlu video içeriğini sever. Web sitenize animasyonlu videolar eklemek, SEO’nuzu geliştirmenin mükemmel bir yoludur ve işletmenizin Google aramalarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabilir. Bu, potansiyel müşteriler için daha görünür ve erişilebilir olmanızı sağlar.

Google’ın arama sıralamaları için algoritması, ziyaretçilerin web sitenizde kalma süresini de dikkate alır ve bu, animasyonlu videoların patlayıcı büyümeye tanık olmasının birçok nedeninden biridir.


5. Satış toplantılarında müşterileri etkileyin ve etkinliklerde dikkat çekin

Bir satış toplantısında ne görmeyi tercih edersiniz? Sıkıcı bir PowerPoint sunumu mu yoksa ilginç bir animasyonlu video mu?

Bir toplantıda animasyon göstermek, mesajınızı potansiyel müşterilere iletmenin ve bir anlaşmayı başarıyla tamamlamanın etkileyici bir yoludur. Ayrıca, bir sergide standınızda göz alıcı bir animasyon göstermek, insanları çekmek ve onlarla sohbet başlatmak için ideal bir yoldur.


6. Müşterilerin ürününüzü anlamalarına yardımcı olun

Potansiyel bir müşteri, onlara ne sattığınızı kavrayamıyorsa, kesinlikle satın almak istemeyecektir. Animasyon, ürününüzün amacını ve işlevini anlaşılması kolay bir şekilde açıklar.

Şirketinizin sunduğu ürün ve hizmetler, tüketicinizin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Konu hikaye anlatımı olduğunda animasyonlu videolar harika olabilir. Ürün ve hizmetlerinizin tüketicinizin hayatını nasıl çok daha kolay hale getireceğine dair gerçek yaşam örneklerini gösteren 90 ila 120 saniyelik bir animasyonlu skeç, işiniz için kesinlikle harikalar yaratacaktır.

İster beyaz tahta animasyon videosu ister 2D animasyon videosu olsun, ürününüzü animasyonlu bir video aracılığıyla tanıtmak, ürününüzü büyük ölçüde basitleştirir. Animasyonlu bir video yardımıyla ürününüzün en basit biçimine nasıl çalıştığını kolayca anlatabilirsiniz.


7. Zamandan ve paradan tasarruf edin

Canlı aksiyon videolarının aksine, animasyonlar çok hızlı yaşlanmaz. Canlı aksiyon videolarında, birkaç yıl önceki modalar şimdi gülünç derecede eski görünüyor. Bunun yerine bir animasyon seçmek, daha uzun süre daha taze görüneceği ve daha az sıklıkta güncellenmesi gerekeceği için size para kazandıracaktır.

Ayrıca, animasyonlu bir video, okuması veya basitçe dinlemesi saatler süren bir şeyi birkaç dakika içinde ifade etme yeteneğine sahiptir. Böylece animasyonlu bir videoyu devreye alarak kendinize değerli zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Canlı insan aktörlerle karşılaştırıldığında, animasyon belirli bir yaş, ırk veya milliyeti desteklemez. Bu hayati önem taşıyor çünkü internet hızla küresel bir pazar haline geliyor. Bu nedenle, işletmenizin kim olursa olsun herkese hitap etmesi gerekiyor.


8. Erişiminizi Genişletme

Bir işletme sahibi olarak, mümkün olduğunca çok tüketiciye ulaşmak ve onlara ürün veya hizmetlerinizi sunmak istersiniz. Facebook, Twitter ve Instagram, kullanıcıların dünyanın her yerinden milyonlarca kişiye ulaşmasını sağlayan popüler sosyal medya siteleridir.

Animasyonlu bir videonun yardımıyla, ürününüz veya hizmetleriniz hakkındaki sözleri eğlenceli ve ilginç bir şekilde kolayca yayabilirsiniz.


9. Fikirlerinizi hayata geçirin

Animasyonlu bir videonun yardımıyla istediğiniz hikayeyi anlatabilirsiniz – bu işe girmenin hayatınızı nasıl değiştirdiğini, ürününüzün müşterinizin hayatını nasıl değiştirebileceğini, ürününüzün kalbinizi nasıl attırdığını vb.

Müşterilerinize ürününüz hakkında ortaya çıkarmayı umduğunuz şeyi görsel olarak göstermek ve açıklamak için bu yaratıcı araçtan yararlanabilirsiniz.


10. Marka geliştirme, animasyonlu videolar aracılığıyla kolayca tanıtılabilir

Animasyonlu videolar, logoları, renk şemalarını ve marka resimlerini videonuza sanatsal olarak entegre etmek için size altın bir fırsat sunar. Bir dizi animasyonlu video aracılığıyla etkili bir şekilde yinelenen temalar ve marka simgeleri oluşturabilirsiniz.


 


Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alındığında, animasyonlu videolar, ürünlerinizin yanı sıra işletmenizin tanıtımını da kolaylaştırabilecek etkili bir pazarlama aracıdır.

Ancak, tüm animasyon videoları hit olmaz veya viral olmaz. Videolarınızın kitleler arasında popüler olması için yaratıcı düşünmeniz ve farklı fikirler denemeniz gerekiyor. Bu nedenle, sizin için en iyi animasyon videoları yapabilecek profesyonel bir animasyon video şirketi tutmalısınız.

Animatedvideo.com’da, işinizi büyütmenize yardımcı olabilecek olağanüstü animasyonlu videolar oluşturmanıza yardımcı oluyoruz. 150’den fazla kurum içi profesyonelden oluşan yaratıcı ekiplerimiz, tüm gereksinimlerinizin karşılandığından ve hizmetlerimizden %10 memnun kaldığınızdan emin olur. Bugüne kadar, tüm dünyadaki 1000’den fazla memnun müşteriye 2000’den fazla video teslim ettik. Tasarım projeleri sunma konusundaki zengin uzmanlığımızla markanıza muazzam bir değer katabilir ve yerinizi almanıza yardımcı olabiliriz.


Herhangi bir marka veya şirket, sürekli olarak kendileri için en iyisini elde etmek için çaba gösterir. Mevcut müşterileri etkilemek ve yenilerini inşa etmek için hizmetler ve ürünler sürekli olarak geliştirilir, ancak bu değişiklikleri tüketicilere iletmek başarıyı sağlamak için aynı derecede önemlidir. Kullanıcılara mesaj göndermenin en iyi yolu da videolar. Çeşitli şekillerde kullanılan birkaç video türü olsa da, şu anda pazarlama için animasyonlu video veya animasyonlu açıklayıcı video yapmanın size ve işinize nasıl büyük fayda sağlayabileceğini konuşacağız.

  1. Yalnızca markanızın öne çıkmasını sağlamakla kalmayıp aynı zamanda hedef kitlenizin yapmaya çalıştığınız noktayı anladığından emin olmanız gerektiğinden pazarlama gerçekten zor olabilir. Herhangi bir animasyonlu açıklayıcı video şirketi, animasyonlu içeriğin nasıl kolayca bir izlenim bırakabileceğini ve aynı zamanda hikayenizi en yüksek hassasiyetle anlatacağını size söyleyecektir.
  2. Bu, tüketicinin dikkat süresinin her geçen gün kısaldığı bir dijital çağdır, bu nedenle, onlarla etkileşim kurmanız için size mümkün olan en iyi şansı verebilecek içeriğe ihtiyacınız var. İyi bir video animasyon şirketi bunu anlar ve tüketicilerin dikkatini çekecek kısa ve ilginç konseptlerle size yardımcı olacaktır. Kitlenizle iletişim kurmak için seçtiğiniz platform etkileşim oranını da etkilerken, yine de animasyon videoları, tekrar tekrar son derece ilgi çekici olduklarını kanıtladı. Bu nedenle, animasyonlu videonun size diğer video türlerinden daha iyi bir dönüşüm oranı sağlayacağını söyleyebiliriz.
  3. Animasyonlu videolar ayrıca size daha yaratıcı olma fırsatı verir, neyi gösterebileceğiniz veya nasıl gösterebileceğiniz konusunda hiçbir sınırlamanız yoktur. Animasyonda, en iyi sonuçları elde etmek için hayal gücünüzü görsel forma sokabilirsiniz. Ayrıca, çekmeniz neredeyse imkansız olacak birkaç şey var, ancak animasyon size bu öğeleri herhangi bir koşuşturma olmadan dahil etme şansı veriyor.
  4. Animasyonların geniş bir izleyici kitlesi vardır, çünkü düzgün bir şekilde yapılırsa çocuklardan yaşlılara kadar her yaştan insanla iletişim kurmak için kullanılabilir. Çok çeşitli potansiyel tüketicilere sahipseniz, gerçekten etkili olabilir. Ayrıca, animasyonlar dil engelini bile aşabilir ve mütevazı bütçelerle uluslararası içerik oluşturmak istiyorsanız, animasyonlu videolar tam size göre mükemmel bir araçtır.
  5. Bütçeden bahsetmişken, animasyon videolarının, live-action’da bir servete mal olabilecek bazı kavramlara alternatif olarak kullanılabileceği de bilinen bir gerçektir. Örneğin, büyük veya tarihi bir şey anlatmak istiyorsunuz, ancak aynısını yeniden oluşturmak gerçekten maliyetli olabilir, bu nedenle, bankayı bozmadan konseptinize bağlı kalmanın en iyi yolu animasyonlu videolar yapmaktır.
  6. Animasyon videoları paranızın yanında size zaman da kazandırabilir. Sıkı bir zaman çizelgesi üzerinde çalışıyorsanız, tarihlerinizi uzatmadan istediğiniz çıktıyı almanızı sağlamanın en iyi yolu animasyonlu videolar yapmaktır. Çekimler olmadan ve bir ekibin ve diğer değişkenlerin katılımından kaçınarak, kontrolünüz altındaki her şeyi kolayca kısıtlayabilirsiniz.