Fotoğrafçılık Kursu Ankara

Size sadece harika fotoğrafçılık göstermiyoruz – nasıl yapılacağını öğretiyoruz!

2005’den beri fotoğrafçılık öğretiyoruz. Kurslarımız, yeni başlayanları ileri bir düzeye çıkarmak veya daha deneyimli fotoğrafçıların sahip olabileceği boşlukları doldurmak için tasarlanmıştır. Yapılandırılmış profesyonel öğretim ile kafa karışıklığını giderin ve çarpıcı görüntüler oluşturun. Ankara Kızılay merkezliyiz ve dünya çapında en iyi profesyonel eğitimi sağlıyoruz.

Fotoğraf çekimi Kursu Ankara

Daha iyi bir fotoğrafçı ol. Odak, pozlama ve beyaz dengesi ayarlarını yaparak harika fotoğrafların nasıl oluşturulacağını keşfedin. Lensler, aydınlatma, baskı ve Photoshop’un nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinin.

 

Fotoğrafçılık Sınıfına Genel Bakış

Profesyonel fotoğraf çekim kursu ankara

  • Lens türlerini anlama
  • Her kamera modunu ayrıntılı olarak anlayın
  • Aydınlatmanın önemi ve doğal ışıkla nasıl çalışılacağı
  • Diyaframlarla alan derinliğini kontrol edin ve dinamik hareket için deklanşör hızlarını öğrenin
  • Kompozisyon kurallarını ve yönergelerini öğrenin
  • Düzenleme ile kendi stilinizi geliştirmeyi ve resimlerinizden en iyi şekilde yararlanmayı öğrenin

 

Fotoğrafçılık Kursu Ankara, içerikler:

Başlama — Ne çekmek istiyorsunuz?

Bu ders, modern çağda fotoğrafa genel bir bakışla başlar. İyi fotoğrafçılık ilhamdan gelir; bu, fotoğrafçılıkla neler yapabileceğinizi, keşfedilecek yeni alanları ve kamera türlerini nasıl tanıyacağınızı düşünmenizi sağlayacaktır.

Ankara fotoğrafçılık Kursu

Temel Kamera Bilgileri — Kontrolü elinize almaya başlayın

Kamera terminolojisini ve kameralardaki çeşitli modları anlamaya başlayın. Fotoğraf makinelerinin neler yapabileceğini ve fotoğraflarınızın keyfini çabucak çıkarabilmeniz için fotoğraf makinelerinden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.

 

Kameranız aracılığıyla dünya görüşünüz

Ders 3’te farklı lens türlerini keşfedin, odak uzaklığını anlayın ve mevcut kurulumunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı öğrenin.

 

Kompozisyon — Bir fotoğrafçı olarak görmeye başlayın

Bu fotoğrafçılık dersinde, nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair temel bir kompozisyon anlayışı ve fikirleri kazanarak fotoğrafları anında nasıl iyileştireceğinizi öğreneceksiniz.

 

Deklanşör Hızları — Fotoğrafçılığınıza dinamik hareket katar

Tam kontrol için önemli bir adım olan enstantane hızlarının ne olduğunu ve bunları hareketi yakalamak için yaratıcı bir şekilde nasıl kullanacağınızı keşfedin.

Fotoğrafçilik Kursu Ankara

Açıklıklar — Işık ve derinliği kontrol etme

Ders 6, size diyaframların tam olarak ne olduğunu ve tam kontrolün bir sonraki adımı olan derinlik yaratmak için bunları nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğretecektir.

 

İyi pozlama ve ışık ölçer

Pozlama nedir ve kamera ışığı nasıl ölçer? Bu fotoğrafçılık dersinde, her seferinde mükemmel fotoğrafı nasıl çekeceğinizi öğreneceksiniz. Artık çok karanlık veya çok parlak fotoğraflar yok!

 

Manuel Mod — Tüm kontrolü elinize alın

Bu modülün son fotoğrafçılık dersinde, tam yaratıcı ve teknik kontrolü ele almak için daha önce öğrendiğiniz her şeyi bir araya getireceksiniz. Tamamen manuele geçmek sadece başlangıçtır, ancak bir fotoğrafçı olarak potansiyelinizi ortaya çıkarmanın anahtarıdır.